آموزش میوه آرایی

تاریخ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
موضوع : صنایع دستی

 آموزش میوه آرایی

تزئین میوه و سبزی هنر چشم نوازی است که در ایران به سفره آرایی شهرت دارد. میوه آرایی هنر خاصی است که افراد با مشاهده آن به طور ناخودآگاه احساس شادی و طراوت می کنند.

این هنر خلاقانه در بر گیرنده تکنیک ها و ریزه کاری های ویژه ای است . غذا ها و میوه ها را تا جایی اشتها آور کرده که حتی بعضی از پزشکان برای رفع مشکلات بی اشتهایی کودکان استفاده از هنر سفره آرایی را تجویز می کنند. در مجموع هدف اصلی سفره آرایی هم همین جذاب کردن و اشتها آور کردن مواد غذایی است. این کار باعث میشود غذا با لذت بیشتری مصرف شود که عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد.

استفاده از تکنیک های میوه آرایی در مراسم ها و ایام خاص کاربرد دارد. مراسم هایی مثل عقد و عروسی، شب یلدا ، میز های شام ،عید نوروز ،تزئین غذا و هتلداری و… ازجمله کاربردهای اصلی سفره آرایی می باشد.

آموزش هنر میوه آرایی و سبزی آرایی نیاز به آمادگی قبلی به هنرهای دیگر مثل نقاشی و طراحی ندارد. این هنر  نیازمند ذهنی خلاق و آموزش بوده که تجربه نشان داده اکثر افراد ی که به این هنر مسلط شده اند خلاقیت های خاصی را از خود نشان داده اند.

در آینده نزدیک سعی میکنیم آموزش های بیشتری را در این مورد برای شما عزیزان قرار خواهیم داد.امروز آموزش این هنر را بر روی هندوانه برای شما آماده کرده ایم.

میتوانید فیلم آموزشی هنر میوه آرایی ۱ را از اینجا مشاهده کنید.!!!

آموزش ساخت صندل رو فرشی زیبا ۲

آموزش ساخت بالش قلبی شکل با طرح گل

آموزش درست کردن عروسک زیبا

آموزش درست کردن کوله پشتی زیبا ۲

 

نظرات